Hořící světlo

 
 

Životopis Dory del Hoyo, pomocnice v domácnosti, která je v současnosti v procesu blahořečení. Kniha ukazuje, jak se může běžná každodenní práce proměnit v dobrodružství služby Bohu a bližnímu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena vč. DPH 80 Kč
Kód produktu KN06
Značka Axis - asociace pro šíření dobré literatury
Kategorie Životopisy
 

Kniha vypráví příběh Dory del Hoyo, hospodyně a pomocnice v domácnosti, která díky své obětavé práci, ve které viděla příležitost ke službě Bohu a všem lidem, ze-mřela v pověsti svatosti a nyní je v procesu svatořečení. Dora se narodila ve vesnici ve španělském regionu Castilla y León v roce 1914. Po základní škole, jako velmi mladá, začala pracovat jako hospodyně. Na sklonku 30. let minulého století pracovala v Madridu, kde získala význač-nou profesionální prestiž. Později objevila své povolání do Opus Dei a zbytek svého života prožila po boku sv. Josemaríi Escrivá, zaklada-tele této katolické organizace. Zde byla příkladem pro spoustu žen, které se rozhodly darovat svůj život plně Bohu ve službě druhým, skrze nenahraditelnou práci v domácnosti. I dnes je Dora pro mnoho dívek a žen vzorem radosti, kterou přináší skrytá práce vykonávaná s nadpřirozeným úmyslem a obětavostí.

Zemřela den před svými 90. narozeninami. Pán si ji povolal „mladou“, protože byla zamilovaná do Krista, do Opus Dei, do své práce. Dne 18. června 2012, prelát Opus Dei, biskup Javier Echevarría, předsedal zahájení procesu svatořečení Dory del Hoyo.

Hmotnost 0.161 kg