Božím krokem

Kód: KN03
298 Kč –66 %
Božím krokem
298 Kč –66 % 99 Kč
Skladem

Životopis zakladatele Opus Dei, který byl podle mnohých díky svému učení předchůdcem Druhého vatikánského koncilu. Mnoho lidí po celém světě dnes ve svém životě naplňuje jeho odkaz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dne 26. června 1975 zemřel v Římě mons. Josemaría Escrivá de Balaguer, zakladatel Opus Dei, známý jako průkopník apoštolátu laiků a jako neúnavný hlasatel posvěcování každodenního života uprostřed světa. Svatý otec Jan Pavel II. nejprve 17. května 1992 kněze Josemaríu blahořečil a o deset let později, 6. října 2002 jej připsal do seznamu svatých. Kdo to vlastně byl? Proč se chtěl stát knězem? Jak se zrodilo Dílo, jehož šířeni Božím krokem prosazoval s veškerou svou energií? Jaká protivenství a jaké radosti potkával na své cestě? Kniha, jež se vám dostává do rukou, nabízí na tyto otázky odpověď a zároveň přispívá k pochopení pravé podstaty této církevní instituce a důvodů jejího rozšíření. 

O autorovi:

François Gondrand, specialista na mediální komunikaci, poznal sv. Josemaríu Escrivá osobně. Právě proto může živým podáním přiblížit jeho přitažlivou osobnost. Opírá se o osobní vzpomínky a hlavně o spisy mons. Escrivá a o systematické studium osobních svědectví a archivních dokumentů náležitě setříděných a posouzených, které představují zdroj poučení výjimečné hodnoty.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.544 kg