Cesta

Kód: KN43
220 Kč –31 %
Cesta
220 Kč –31 % 150 Kč
Skladem

Cesta je nejslavnějším dílem sv. Josemaríi Escrivá, zakladatele Opus Dei. Je dílem jeho duchovního života pořátku jeho kněžské služby a práce pro Opus Dei. Byla přeložena do mnoha světových jazyků. V českém jazyce se jedná již o páté vydání. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cesta, plod kněžské práce, kterou svatý Josemaría začal v roce 1925, je poprvé vydána pod titulem Duchovní úvahy v roce 1934. V následujícím rozšířeném vydání v roce 1939 už dostává svůj definitivní název. Od té doby se stále více rozšiřuje. Dodnes bylo vydáno přibližně 4 500 000 výtisků ve 43 jazycích.

Cesta má přímý styl. Čtenář je v atmosféře důvěry a přátelství postaven před Boží nároky. Když byla poprvé vydána v Itálii, v L'Osservatore Romano zveřejnili recenzi s tímto textem: "Mons. Escrivá de Balaguer napsal toto mistrovské dílo ze svého srdce, proto tato kniha k lidskému srdci tak silně promluvá."

CESTA sv. Josemaríi Escrivá

Vydání: páté

Originální název: Camino

Překlad: Tomáš Pospíchal

Redakce: Michal Šabatka

Návrh obálky a grafická úprava: Tomáš Brejcha

Formát: 87x125 mm

Počet stran: 340

Vazba: integrovaná

ISBN: 978-80-88037-30-9

 

Svatý Josemaría byl mistrem modlitby, kterou považoval za mimořádnou „zbraň“ schopnou spasit svět. Vždy doporučoval: „V první řadě modlitba; pak pokání; na třetím místě,    teprve na třetím místě činnost“. (Cesta, 82). To není paradox, ale nepominutelná pravda: účinnost apoštolátu závisí především na modlitbě a hlubokém a pravidelném svátostném životě. V tom spočívá tajemství svatosti a skutečný úspěch svatých.

sv. Jan Pavel II., Homilie ze svatořečení sv. Josemaríi - Řím, 6-X-2022